Tieto ja viestintä

Helsinki
Osoite: Aleksanterinkatu 7, Aleksanterinkatu 7,FI-00023 Valtioneuvosto, PL 35 Valtioneuvosto
Faksi:


  • Salmi Jussi, +358 295 250 263
    Sähköposti: jussi.salmi@ym.fi
    Tieto ja viestintäjohtaja

  • Nummelin Mirja, +358 295 250 205
    Sähköposti: mirja.nummelin@ym.fi
    Johdon assistentti
    Tulosalueen sihteeri


  • Ahonen Ulla, +358 295 250 052
    Sähköposti: ulla.ahonen@ym.fi
    Viestintäasiantuntija
    Vesien- ja Itämeren suojelu, kiertotalous, muovit, jätteet, kemikaalit, biotalous, ympäristönsuojelun lainsäädäntö
  • Arhi Tuomo-Pekka, +358 50 406 7234, +358 295 250 137
    Sähköposti: tuomo-pekka.arhi@ym.fi
    Viestintäasiantuntija
    Digitaalisen viestinnän kehittäminen, sisäinen viestintä, puurakentaminen, vähähiilinen rakentaminen
  • Asunta Anju, +358 295 250 191
    Sähköposti: anju.asunta@ym.fi
    Projektipäällikkö
  • Birkman Henna, +358 295 250 299
    Sähköposti: henna.birkman@ym.fi
    Viestintäasiantuntija
    EU-puheenjohtajuuskausi, ilmansuojelu, pohjoismainen yhteistyö
  • Hagelberg Eva, +358 295 250 073
    Sähköposti: eva.hagelberg@ym.fi
    Viestintäavustaja
    Verkkosivujen päivittäminen, ajankohtaisviestinnän avustavat tehtävät
  • Härkönen Saku, +358 295 250 183
    Sähköposti: saku.j.harkonen@ym.fi
    Erityisasiantuntija
  • Kemppainen Liisa, +358 295 250 124
    Sähköposti: liisa.kemppainen@ym.fi
    Viestintäasiantuntija
    Asuminen, alueidenkäyttö, rakentaminen, maankäyttö- ja rakennuslain kokonaisuudistus
  • Kiviharju Roni, +358 29 525 0020
    Sähköposti: roni.kiviharju@ym.fi
    Ylitarkastaja
    Tietohallinto
  • Lamminmäki Riikka, +358 29 525 0343
    Sähköposti: riikka.lamminmaki@ym.fi
    Viestintäpäällikkö
    Ajankohtaisviestintä, ilmastopolitiikka, EU-puheenjohtajuuskausi, EU- ja kansainvälinen viestintä, lainsäädäntö- ja budjettiviestintä
  • Litmanen Jukka, +358 29 5250 151
    Sähköposti: jukka.litmanen@ym.fi
    Tietohallintojohtaja
  • Pokela Teemu, +358 29 525 0271
    Sähköposti: teemu.pokela@ym.fi
    Visuaalinen suunnittelija
    Ministeriön visuaalisen ilmeen vahvistaminen ja ohjeistaminen, esittelyaineistot.
  • Vänttinen Alisa, +358 295 250 219
    Sähköposti: alisa.vanttinen@ym.fi
    Viestintäasiantuntija
    METSO-metsiensuojeluohjelma, luonnon monimuotoisuus, kestävä kaupunkikehitys, rakentamisen energiatehokkuus, tutkimusviestintä

© Copyright Valtion ympäristöhallinto |  Jätä palautetta