Tieto ja viestintä

Helsinki
Osoite: Aleksanterinkatu 7, Aleksanterinkatu 7,FI-00023 Valtioneuvosto, PL 35 Valtioneuvosto
Faksi:


  • Salmi Jussi, +358 295 250 263
    Sähköposti: jussi.salmi@ym.fi
    Tieto ja viestintäjohtaja

  • Nummelin Mirja, +358 295 250 205
    Sähköposti: mirja.nummelin@ym.fi
    Johdon assistentti
    Tulosalueen sihteeri


  • Ahonen Ulla, +358 295 250 052
    Sähköposti: ulla.ahonen@ym.fi
    Viestintäasiantuntija
    Biotalous, kiertotalous, vesiensuojelu, ymparistöluvat ja ympäristönsuojelulaki, Itämeri, jätteet, kemikaalit
  • Arhi Tuomo-Pekka, +358 295 250 137
    Sähköposti: tuomo-pekka.arhi@ym.fi
    Viestintäasiantuntija
  • Hagelberg Eva, +358 295 250 073
    Sähköposti: eva.hagelberg@ym.fi
    Viestintäavustaja
    Verkkosivujen päivittäminen, ajankohtaisviestinnän avustavat tehtävät
  • Härkönen Saku, +358 295 250 183
    Sähköposti: saku.j.harkonen@ym.fi
    Erityisasiantuntija
  • Kiviharju Roni, +358 29 525 0020
    Sähköposti: roni.kiviharju@ym.fi
    Ylitarkastaja
    Tietohallinto
  • Lamminmäki Riikka, +358 29 525 0343
    Sähköposti: riikka.lamminmaki@ym.fi
    Viestintäasiantuntija
    Ilmasto, ilmansuojelu, EU- ja kv-viestinnän koordinointi
  • Litmanen Jukka, +358 29 5250 151
    Sähköposti: jukka.litmanen@ym.fi
    Tietohallintojohtaja
  • Lyra Annukka, 
    Sähköposti: annukka.lyra@ym.fi
    Viestintäasiantuntija
    Energiatehokkuus, vedet ja Itämeri, alueidenkäyttö, maankäyttö- ja rakennuslain kokonaisuudistus, terveet tilat 2028.
  • Palmen Jussi, +358 295 250 219
    Sähköposti: jussi.palmen@ym.fi
    Viestintäasiantuntija
    energiatehokkuus, kulttuuriympäristö, asunnottomuus, luonnon monimuotoisuus (kansallinen ja kv), luonnonsuojelu, luonnon virkistyskäyttö
  • Pokela Teemu, +358 29 525 0271
    Sähköposti: teemu.pokela@ym.fi
    Visuaalinen suunnittelija
    Ministeriön visuaalisen ilmeen vahvistaminen ja ohjeistaminen, esittelyaineistot.
  • Tauriainen Anna, +358 295 250 106
    Sähköposti: anna.tauriainen@ym.fi
    Projektipäällikkö

© Copyright Valtion ympäristöhallinto |  Jätä palautetta