Staff, Permanent Secretary

Helsinki
Address: Aleksanterinkatu 7, Aleksanterinkatu 7,FI-00023 GOVERNMENT, P.O.Box 35 Government
Fax:


  • Pokka Hannele, +358 295 250 234
    E-mail: hannele.pokka@ym.fi
    Permanent Secretary
    Ministeriön strateginen suunnittelu, Hallinnonalan tulosohjaus, Ministeriön tulosjohtaminen

  • Gustafsson Eeva, +359 295 250 399
    E-mail: eeva.gustafsson@ym.fi
    Assistant, Management
  • Pailomaa Anne, +358 295 250 360
    E-mail: anne.pailomaa@ym.fi
    Secretary to the Permanent Secretary


  • Korpi Juho, +358 295 250 136
    E-mail: juho.korpi@ym.fi
    Director for Development
    Toimialan kehittäminen,strateginen suunnittelu, hallitusohjelman seuranta.
  • Partanen Jorma, +358 295 250 221
    E-mail: jorma.partanen@ym.fi
    Head of Internal Auditing
    Sisäinen tarkastus, Muut tarkastus- ja valvontatehtävät ,Sisäinen valvonta ja siihen sisältyvän riskienhallinnan arviointi.
  • Rönn Riitta, +358 295 250 255
    E-mail: riitta.ronn@ym.fi
    Director of Legislative Affairs
    Säädösvalmistelun kehittäminen, säädöshankkeet, hallitusohjelman seuranta.
  • Suni Tanja, +358 295 250 013
    E-mail: tanja.suni@ym.fi
    Research Director

© Copyright Environmental Administration |  Feedback