Information and Communications

Helsinki
Address: Aleksanterinkatu 7, Aleksanterinkatu 7,FI-00023 GOVERNMENT, P.O.Box 35 Government
Fax:


  • Salmi Jussi, +358 295 250 263
    E-mail: jussi.salmi@ym.fi
    Director of Communications and Information Management

  • Nummelin Mirja, +358 295 250 205
    E-mail: mirja.nummelin@ym.fi
    Assistant, Management
    Tulosalueen sihteeri


  • Ahonen Ulla, +358 295 250 052
    E-mail: ulla.ahonen@ym.fi
    Communication Specialist
    Biotalous, kiertotalous, vesiensuojelu, ymparistöluvat ja ympäristönsuojelulaki, Itämeri, jätteet, kemikaalit
  • Arhi Tuomo-Pekka, +358 295 250 137
    E-mail: tuomo-pekka.arhi@ym.fi
    Communication Specialist
  • Hagelberg Eva, +358 295 250 073
    E-mail: eva.hagelberg@ym.fi
    Communications Assistant
    Verkkosivujen päivittäminen, ajankohtaisviestinnän avustavat tehtävät
  • Härkönen Saku, +358 295 250 183
    E-mail: saku.j.harkonen@ym.fi
    Senior Specialist
  • Kiviharju Roni, +358 29 525 0020
    E-mail: roni.kiviharju@ym.fi
    Ministerial Adviser
    Tietohallinto
  • Lamminmäki Riikka, +358 29 525 0343
    E-mail: riikka.lamminmaki@ym.fi
    Communication Specialist
    Ilmasto, ilmansuojelu, EU- ja kv-viestinnän koordinointi
  • Litmanen Jukka, +358 29 5250 151
    E-mail: jukka.litmanen@ym.fi
    Director of Information Management
  • Lyra Annukka, 
    E-mail: annukka.lyra@ym.fi
    Communication Specialist
    Energiatehokkuus, vedet ja Itämeri, alueidenkäyttö, maankäyttö- ja rakennuslain kokonaisuudistus, terveet tilat 2028.
  • Palmen Jussi, +358 295 250 219
    E-mail: jussi.palmen@ym.fi
    Communication Specialist
    energiatehokkuus, kulttuuriympäristö, asunnottomuus, luonnon monimuotoisuus (kansallinen ja kv), luonnonsuojelu, luonnon virkistyskäyttö
  • Pokela Teemu, +358 29 525 0271
    E-mail: teemu.pokela@ym.fi
    Visual designer
    Ministeriön visuaalisen ilmeen vahvistaminen ja ohjeistaminen, esittelyaineistot.
  • Tauriainen Anna, +358 295 250 106
    E-mail: anna.tauriainen@ym.fi
    Project Manager

© Copyright Environmental Administration |  Feedback