Information and Communications

Helsinki
Address: Aleksanterinkatu 7, Aleksanterinkatu 7,FI-00023 GOVERNMENT, P.O.Box 35 Government
Fax:


  • Salmi Jussi, +358 295 250 263
    E-mail: jussi.salmi@ym.fi
    Director of Communications and Information Management

  • Nummelin Mirja, +358 295 250 205
    E-mail: mirja.nummelin@ym.fi
    Assistant, Management
    Tulosalueen sihteeri


  • Ahonen Ulla, +358 295 250 052
    E-mail: ulla.ahonen@ym.fi
    Communication Specialist
    Vesien- ja Itämeren suojelu, kiertotalous, muovit, jätteet, kemikaalit, biotalous, ympäristönsuojelun lainsäädäntö
  • Arhi Tuomo-Pekka, +358 50 406 7234, +358 295 250 137
    E-mail: tuomo-pekka.arhi@ym.fi
    Communication Specialist
    Digitaalisen viestinnän kehittäminen, sisäinen viestintä, puurakentaminen, vähähiilinen rakentaminen
  • Asunta Anju, +358 295 250 191
    E-mail: anju.asunta@ym.fi
    Project Manager
  • Birkman Henna, +358 295 250 299
    E-mail: henna.birkman@ym.fi
    Communication Specialist
    EU-puheenjohtajuuskausi, ilmansuojelu, pohjoismainen yhteistyö
  • Hagelberg Eva, +358 295 250 073
    E-mail: eva.hagelberg@ym.fi
    Communications Assistant
    Verkkosivujen päivittäminen, ajankohtaisviestinnän avustavat tehtävät
  • Härkönen Saku, +358 295 250 183
    E-mail: saku.j.harkonen@ym.fi
    Senior Specialist
  • Kemppainen Liisa, +358 295 250 124
    E-mail: liisa.kemppainen@ym.fi
    Communication Specialist
    Asuminen, alueidenkäyttö, rakentaminen, maankäyttö- ja rakennuslain kokonaisuudistus
  • Kiviharju Roni, +358 29 525 0020
    E-mail: roni.kiviharju@ym.fi
    Ministerial Adviser
    Tietohallinto
  • Lamminmäki Riikka, +358 29 525 0343
    E-mail: riikka.lamminmaki@ym.fi
    Communications Chief
    Ajankohtaisviestintä, ilmastopolitiikka, EU-puheenjohtajuuskausi, EU- ja kansainvälinen viestintä, lainsäädäntö- ja budjettiviestintä
  • Litmanen Jukka, +358 29 5250 151
    E-mail: jukka.litmanen@ym.fi
    Director of Information Management
  • Pokela Teemu, +358 29 525 0271
    E-mail: teemu.pokela@ym.fi
    Visual designer
    Ministeriön visuaalisen ilmeen vahvistaminen ja ohjeistaminen, esittelyaineistot.
  • Vänttinen Alisa, +358 295 250 219
    E-mail: alisa.vanttinen@ym.fi
    Communication Specialist
    METSO-metsiensuojeluohjelma, luonnon monimuotoisuus, kestävä kaupunkikehitys, rakentamisen energiatehokkuus, tutkimusviestintä

© Copyright Environmental Administration |  Feedback